Breussova metoda

  • 60 minut

Další informace

Rudolf Breuss ( 1899 - 1990) byl uznávaným léčitelem a expertem přírodní medicíny.
"Je-li někomu dána síla, aby léčil, pak není nikdo oprávněn toto právo mu odnímat nebo upírat"
V Čechách se proslavil také svou léčebnou kůrou proti rakovině - na základě až 42 - denního půstu s pitím zeleninových šťáv a bylinných čajů.

Rudolf Breuss po dobu 10 let studoval každý den lidskou páteř s pomocí několika odborných knih, protože bezvýhradně věřil, že nemocné s poškozením meziobratlových plotének lze léčit bezbolestně.
Nevěřil tomu, že existují zcela opotřebované ploténky a podle svých zkušeností vysvětluje chorobné změny na ploténkách takto:

"Podle mého názoru nejsou ploténky nikdy opotřebované, nýbrž jenom zmáčknuté a vyschlé.
Představme si houbu o rozměrech 50x50x50 cm. Na tuto kostku položíme  50kg závaží. Houba se tím zmáčkne na tenkou desku, a necháme-li toto závaží na ní 6 týdnů, pak po jeho sejmutí zůstane houba tenkou deskou. Polijeme-li ji pak vodou, nabude opět původní výšky 50cm.
Při své léčbě postupuji podobně jako s onou houbou. Tlačím nejdřív s citem a bezbolestně páteř v kříži směrem dolů, až poznám, že se páteř uvolní. A pak ji namažu třezalkovým olejem, který má na ploténky stejný účinek jako voda na houbu. Je to tak, jako bychom sundali závaží z houby. Tímto roztahováním prosákne olej až k ploténkám, které pak nabobtnají jako houba po přelití vodou. A tak dostaneme vysunutý obratel opět do správné polohy.
Vráti-li olej ploténkám jejich plnou sílu, nemůže se již žádný obratel posunout a nervy nejsou již skřípány, takže pacient je zdráv. Bez předchozího natahování páteře zůstává "třezalkový olej" bez účinku."

Při Breussově masáži se také automaticky ošetřují akupresurní body, které jsou vyústěním spojnic orgánů a jsou uloženy podél páteře na meridiánu močového měchýře. Aktivováním těchto bodů dochází, kromě výrazného uvolnění páteře a odstranění bolestí zad, často i k vyřešení různých psychických blokád.