Lymfatické masáže

 • Obličeje a hlavy - 60 minut

  • hluboké uvolnění a relaxace obličejových svalů i vlasové části hlavy
 • Celého těla - 120 minut

  • proti celulitidě, otokům, při formování postavy a na posílení imunity a psychického vyrovnání těla
 • Reflexní masáž lymfatického systému na ploskách nohou - 90 minut

  • ovlivňuje aktivováním reflexních bodů a reflexních zón celý lymfatický systém
  • masáž vhodná při rekonvalescenci , akutních i chronických problémech Vašeho těla

Při ručních lymfatických masážích je třeba dodržovat důsledně po celý den pitný režim.

Další informace

„Funkce lymfatického systému je stále ještě nedostatečně doceňována. Je to v podstatě jediný systém, který dopravuje z těla veškeré zplodiny – a těch je dnes skutečně požehnaně. Nejde jen o zplodiny vyplývající z běžné funkce našeho organismu, ale i škodliviny vnikající do něj z vnějšího prostředí vzduchem a potravinami. Vliv nedostatečné funkce lymfatického systému je vidět téměř na každé funkci organismu dnešního člověka.

Obvykle to bývá nejprve „obyčejná“ únava nohou a pak celého těla, otékání kotníků hlavně večer a po velké námaze, později otoky v břiše, často přisuzované otylosti, otoky očních víček, dýchací potíže bez zřejmé vnější příčiny, hlavně při větší námaze, vznik nádorů (otoků) na lymfatických uzlinách atd. Těmto příznakům se obyčejně nepřikládá patřičná důležitost nebo jsou léčeny jako něco zcela jiného.

Kromě výživy a úpravy životosprávy jsou zde, objektivně řečeno, jediným účinným lékem lymfatické masáže a reflexní masáže lymfatického systému. Výživa a životospráva jsou především prevencí, navíc u nás mnohdy těžko realizovatelnou. Chemické léky situaci zhoršují, cvičení je pro tyto potíže katastrofou (praktický přínos cvičení v dimenzích dnes propagovaných je vůbec katastrofou) a pro odstranění těchto potíží nic jiného k dispozici není, a to nejen u nás, ale i ve světě.
Konečným důsledkem popsaného stavu jsou pak nádorová onemocnění.“ Jiří Janča

Funkce lymfatického systému

z vlásečnic nebo kapilár krevního oběhu se z krve vytlačují do tkáně kapaliny, které krev znečišťují. Této kapalině se říká tkáňový mok. Ten je nasáván systémem lymfatických cév a pak dále jako lymfa dopravován postupně do stále se zvětšujících lymfatických cest až po hrudní mízovod jako hlavní sběrnu lymfy. Tkáňový mok je neustále doplňován kapalinou vystupující z krve. Lymfatické cévy ústí do tzv. lymfatických uzlin, v nichž dochází k jakési první filtraci lymfy. Každá lymfatická céva musí procházet nějakou uzlinou. Zde pak vznikají lymfocyty, které jednak působí v uzlině a jednak se krví dostávají na různá místa těla. Lymfocyty likvidují nežádoucí tělíska. Důležitým článkem při toku lymfy je slezina, jejíž hlavní skutečnou úlohou je bránit organismus před nemocemi.

Lymfatický systém se rozprostírá po celém těle, a proto jej také můžeme prakticky po celém těle ovlivňovat. Lymfatické masáže ozdravují celý náš organismus. Pomáhají odvádět tkáňový mok a tím vyrovnávat podkoží a důsledku toho zmírnit celulitidu a odstranit otoky lymfatického původu. Jejich pomocí si budujeme svou obranyschopnost a posilujeme psychický stav našeho těla.